BS 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | PHILIP HENNING | ZA | Grey College High | No | - |
[2] | Justin LIEBENBERG | ZA | Wanderers Squash Club (Sandton) | No | - |
[3] | Pierre MALAN | ZA | Curro Langebaan Primary | No | - |
[4] | Christiaan WORST | ZA | No | - | |
[5] | Marno STANDER | ZA | Pinelands Tennis Club | No | - |
[7] | Thando LONGWE-SMIT | ZA | Rondebosch Boy's High School | No | - |
[6] | Joubert KLOPPER | Grey College High | No | - | |
[8] | Charl MORGAN | ZA | Killarney | No | - |
- | Gerhard SULLWALD | Warmbad Tennis Club | No | - | |
- | Aaron MARKS | Glen Country Club | No | - | |
- | Jamie Graham DAVIS | ZA | Boskruin Tennis Club | No | - |
- | LIAM COERTZEN | ZA | Grey College High | No | - |
- | Andrew FREEL | Benoni Country Club | No | - | |
- | Gerhard SWART | ZA | Elarduspark Tennis Club | No | - |
- | Gerhardt BECKER | ZA | German Country Club | No | - |
- | Robbie ARENDS | ZA | anthony harris tennis academy | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2016-10-07 11:00am | Box 1: X1 | STK - Court 05 |
PHILIP HENNING [1]
|
Marno STANDER [5]
|
6-2, 6-1 |
2016-10-06 2:00pm | Box 1: X2 | STK - Court 09 |
PHILIP HENNING [1]
|
Gerhard SULLWALD
|
6-1, 6-0 |
2016-10-06 9:30am | Box 1: X3 | STK - Court 09 |
PHILIP HENNING [1]
|
Andrew FREEL
|
6-0, 6-1 |
2016-10-06 9:30am | Box 1: X4 | STK - Court 10 |
Marno STANDER [5]
|
Gerhard SULLWALD
|
6-3, 6-2 |
2016-10-06 2:00pm | Box 1: X5 | STK - Court 11 |
Marno STANDER [5]
|
Andrew FREEL
|
6-2, 6-3 |
2016-10-07 11:00am | Box 1: X6 | STK - Court 06 |
Gerhard SULLWALD
|
Andrew FREEL
|
6-3, 6-2 |
2016-10-07 11:00am | Box 2: X7 | STK - Court 07 |
Justin LIEBENBERG [2]
|
Thando LONGWE-SMIT [7]
|
6-4, 7-5 |
2016-10-06 2:00pm | Box 2: X8 | STK - Court 12 |
Justin LIEBENBERG [2]
|
Aaron MARKS
|
6-3, 6-0 |
2016-10-06 9:30am | Box 2: X9 | STK - Court 11 |
Justin LIEBENBERG [2]
|
Gerhard SWART
|
6-3, 6-0 |
2016-10-06 11:00am | Box 2: X10 | STK - Court 05 |
Thando LONGWE-SMIT [7]
|
Aaron MARKS
|
5-7, 5-7 |
2016-10-06 3:30pm | Box 2: X11 | STK - Court 01 |
Thando LONGWE-SMIT [7]
|
Gerhard SWART
|
6-1, 5-7, 10-7 |
2016-10-07 11:00am | Box 2: X12 | STK - Court 08 |
Aaron MARKS
|
Gerhard SWART
|
6-7, 0-6 |
2016-10-07 11:00am | Box 3: X13 | STK - Court 09 |
Pierre MALAN [3]
|
Joubert KLOPPER [6]
|
6-4, 6-4 |
2016-10-06 3:30pm | Box 3: X14 | STK - Court 02 |
Pierre MALAN [3]
|
Jamie Graham DAVIS
|
6-0, 6-1 |
2016-10-06 11:00am | Box 3: X15 | STK - Court 01 |
Pierre MALAN [3]
|
Gerhardt BECKER
|
6-2, 6-2 |
2016-10-06 11:00am | Box 3: X16 | STK - Court 02 |
Joubert KLOPPER [6]
|
Jamie Graham DAVIS
|
6-0, 6-2 |
2016-10-06 3:30pm | Box 3: X17 | STK - Court 03 |
Joubert KLOPPER [6]
|
Gerhardt BECKER
|
7-5, 3-6, 10-3 |
2016-10-07 11:00am | Box 3: X18 | STK - Court 10 |
Jamie Graham DAVIS
|
Gerhardt BECKER
|
1-6, 0-6 |
2016-10-07 11:00am | Box 4: X19 | STK - Court 11 |
Christiaan WORST [4]
|
Charl MORGAN [8]
|
6-2, 6-3 |
2016-10-06 3:30pm | Box 4: X20 | STK - Court 04 |
Christiaan WORST [4]
|
LIAM COERTZEN
|
4-6, 6-7 |
2016-10-06 11:00am | Box 4: X21 | STK - Court 03 |
Christiaan WORST [4]
|
Robbie ARENDS
|
6-3, 6-1 |
2016-10-06 11:00am | Box 4: X22 | STK - Court 04 |
Charl MORGAN [8]
|
LIAM COERTZEN
|
6-3, 2-6, 4-10 |
2016-10-06 3:30pm | Box 4: X23 | STK - Court 05 |
Charl MORGAN [8]
|
Robbie ARENDS
|
6-0, 6-0 |
2016-10-07 11:00am | Box 4: X24 | STK - Court 12 |
LIAM COERTZEN
|
Robbie ARENDS
|
6-1, 6-2 |
2016-10-08 11:00am | A1 | STK - Court 01 |
PHILIP HENNING [1]
|
Pierre MALAN [3]
|
6-1, 6-1 |
2016-10-08 11:00am | A2 | STK - Court 02 |
Justin LIEBENBERG [2]
|
LIAM COERTZEN
|
6-4, 6-4 |
2016-10-09 9:30am | A3 | STK - Court 09 |
PHILIP HENNING [1]
|
Justin LIEBENBERG [2]
|
6-1, 6-0 |
2016-10-09 9:30am | B1 | STK - Court 02 |
Pierre MALAN [3]
|
LIAM COERTZEN
|
6-4, 4-6, 5-10 |
2016-10-08 11:00am | C1 | STK - Court 03 |
Marno STANDER [5]
|
Joubert KLOPPER [6]
|
5-7, 4-6 |
2016-10-08 11:00am | C2 | STK - Court 04 |
Gerhard SWART
|
Christiaan WORST [4]
|
5-7, 7-5, 10-7 |
2016-10-09 9:30am | C3 | STK - Court 10 |
Joubert KLOPPER [6]
|
Gerhard SWART
|
3-6, 1-6 |
2016-10-09 8:00am | D1 | RTC - Court 4 |
Marno STANDER [5]
|
Christiaan WORST [4]
|
7-6, 7-6 |
2016-10-08 11:00am | E1 | STK - Court 09 |
Gerhard SULLWALD
|
Gerhardt BECKER
|
4-6, 1-6 |
2016-10-08 11:00am | E2 | STK - Court 10 |
Aaron MARKS
|
Charl MORGAN [8]
|
3-6, 0-6 |
2016-10-09 9:30am | E3 | RTC - Court 5 |
Gerhardt BECKER
|
Charl MORGAN [8]
|
4-6, 2-6 |
N/A | F1 | - |
Gerhard SULLWALD
|
Aaron MARKS
(Did not play)
|
Walkover |
2016-10-08 2:00pm | G1 | STK - Court 05 |
Andrew FREEL
|
Jamie Graham DAVIS
|
6-2, 6-3 |
2016-10-08 2:00pm | G2 | STK - Court 06 |
Thando LONGWE-SMIT [7]
|
Robbie ARENDS
|
6-0, 6-0 |
2016-10-09 9:30am | G3 | RTC - Court 1 |
Andrew FREEL
|
Thando LONGWE-SMIT [7]
|
3-6, 1-6 |
2016-10-09 9:30am | H1 | RTC - Court 3 |
Jamie Graham DAVIS
|
Robbie ARENDS
|
6-2, 6-0 |